Info · News · Tech · Nauka · Biznes · Moto · Historia · Kultura · TV · Film · Dokument · Hobby · Sport · Muzyka · Rozrywka · Ciekawostki · Gry · WTF

dodano: 2014-09-09 13:53:03 przez: anonim typ: Moto
W 2015 i 2016 roku wchodzą nowe przepisy w egzaminie na prawo jazdy. Już niebawem zdający będą musieli jeździć ekologicznie – za zmianę biegu nie wtedy, kiedy trzeba i za brak umiejętności hamowania silnikiem, będą mogli oblać egzamin. Z kolei od 2016 każdy świeżo upieczony kierowca otrzyma tymczasowe prawo jazdy, a swoje kwalifikacje będzie musiał potwierdzić na szkoleniu z techniki jazdy, za które dodatkowo zapłaci.


więcej na: Tej stroniedodano: 2013-03-26 14:00:47 przez: anonim typ: Technologia
Praca badawcza na zlecenie partii Zielonych pokazuje czarno na białym: producenci sprzętu AGD i elektroniki celowo projektują go tak, by popsuł się tuż po upływie gwarancji. "To czyste świństwo" mówią Zieloni.

Obojętnie, czy chodzi o drukarki komputerowe, żarówki, pralki czy słuchawki - ich żywot jest ograniczony nie możliwościami techniki czy zmęczeniem materiału, ale umyślnym działaniem projektantów i producentów. Do tego wniosku doszła grupa rzeczoznawców po badaniu wykonanym na zlecenie niemieckiej partii Zielonych. Wymienia się w nim cały szereg artykułów, w przypadku których można mówić o celowym oszustwie dokonywanym przez producentów. Używają oni komponentów, które powodują szybkie uszkodzenie sprzętu. Stosują też techniczne tricki dla skrócenia okresu użytkowania urządzeń.

więcej na: Tej stroniedodano: 2013-01-27 09:42:13 przez: anonim typ: Moto
Na wstępie prosiłbym moderatora o przyklejenie tego wątku na stałe na górze strony, informacje w nim zawarte mogą bowiem uratować wiele osób przed wpadnięciem w pułapkę oszustów, sprzedających auta importowane z ominięciem podatku VAT 23%.

Coraz więcej na rynku pojazdów używanych pojawia się aut, które są sprzedawane z ominięciem bardzo ważnego punktu procedury importowej - wpłaty należnego podatku VAT (powinien być naliczony PRZY SPRZEDAŻY samochodu). Procedura importu i sprzedaży takiego samochodu wygląda banalnie prosto - dlatego obecnie trzeba bardzo uważać przy zakupie auta, które pierwotnie było w posiadaniu firmy (np. leasingowej) za granicą. Pokrótce teraz napiszę, jak wygląda zakup i "zalegalizowanie" takiego samochodu:

1. Rejestrowana jest firma z nipem UE, która może dokonywać zakupu samochodów za granicą, płacąc tam kwoty NETTO. Firma rejestrowana jest w Polsce lub za granicą - to ważna informacja - nie należy z góry zakładać, że jeśli sprzedawcą była firma zagraniczna, to wszystko jest w porządku.

2. Właścicielem w/w firmy jest "słup" - czyli osoba, z której ciężko ściągnąć później jakiekolwiek należności z tytułu zaległych podatków, firma po dokonaniu iluś transakcji najczęściej zostaje zlikwidowana i zakłada się następną.

3. Firma dokonuje bezpośrednio, lub przez komis, sprzedaży auta końcowemu nabywcy, wystawiając na niego fakturę VAT-marża, lub fakturę ze stawką VAT: "zw." lub "0%"

4. Nabywca, otrzymując fakturę, dowód opłaty akcyzy, przegląd techniczny, tłumaczenia i opłatę recyklingową, dokona bezproblemowej rejestracji samochodu - bowiem dysponuje wszystkimi niezbędnymi dokumentami do zarejestrowania samochodu, a wydział komunikacji nie sprawdza, czy samochód podlegał obowiązkowi opłacenia podatku VAT, czy też nie. Teoretycznie więc nabywca ma legalnie nabyty i zarejestrowany pojazd.

5. Urząd Skarbowy, na który zarejestrowana była firma, dokonująca sprzedaży auta, z około 3-miesięcznym opóźnieniem otrzymuje wykaz transakcji wewnątrzwspólnotowych, które podlegały opodatkowaniu 23% VAT-em. Firma, która nie uiściła podatku - wzywana jest do wyjaśnienia sytuacji - to może potrwać ok. miesiąc.

6. W międzyczasie firma, dokonująca "usuwania podatku VAT" z jasnych względów zostaje zlikwidowana.

7. Urząd Skarbowy, na podstawie numeru VIN samochodu będącego przedmiotem postępowania, dociera do końcowego nabywcy i nabywca jest wzywany do Urzędu, gdzie zapozna się z niewesołą dla niego sytuacją. Jej zakończenie może wyglądać następująco:
- właściciel samochodu płaci zaległy VAT z odsetkami (za ok. 4-6 miesięcy, w zależności, jak szybko uda się do niego dotrzeć) i może dalej eksploatować samochód,
- samochód zostaje zatrzymany do momentu zakończenia postępowania karno-skarbowego (a to może trwać np. 2 lata), po czym tak czy inaczej pozostaje obowiązek zapłacenia zaległego podatku VAT.

więcej na: Tej stroniedodano: 2013-01-10 13:52:41 przez: anonim typ: Moto
Gotowy jest projekt Narodowego Programu Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - poinformował w środę minister transportu Sławomir Nowak. Dodał, że teraz projekt trafi do konsultacji społecznych. Zapowiedział m.in. bezwzględną walkę z nadmierną prędkością na drogach.

"Liczymy na to, że organizacje pozarządowe i podmioty zainteresowane bezpieczeństwem drogowym będą mogły się wypowiedzieć i zgłosić swoje uwagi" - powiedział minister Nowak. Projekt programu został przyjęty we wtorek na posiedzeniu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

więcej na: Tej stroniedodano: 2012-11-21 20:53:00 przez: anonim typ: Ciekawostki
W sobotni poranek robisz ulubione śniadanie: muesli z kawałkami świeżych owoców. Dziś zdecydowałeś się na banany. Pokrojone kawałki wrzucasz do miski z płatkami i wszystko zalewasz jogurtem – gotowe. Przy trzeciej łyżce nagle zamierasz. Zapomniałeś odciąć czarnej końcówki! Z przerażeniem siadasz do komputera żeby sprawdzić, ile życia ci zostało.

W 2010 do Polski importowano 252,9 tys. ton bananów, co oznacza, że statystyczny Polak zjadł w ciągu tamtego roku koło 6,3 kg tych owoców. Chętnie je jemy, gdy dosięga nas w pracy głód, a nie mamy czasu na dłuższą przerwę. Pakujemy je również wraz z drugim śniadaniem do plecaków dzieci. I słusznie. Banany są wyjątkowo bogate w witaminy B6 oraz C, magnez i potas. Zawierają również dużo węglowodanów, dzięki czemu są w stanie dostarczyć energii naszym szarym komórkom. No i oczywiście świetnie smakują.

To wszystko nie zmienia jednak faktu, że czujemy przed bananem pewnego rodzaju lęk. Wszystko za sprawą tajemniczej "czarnej końcówki", będącej jakoby źródłem śmiertelnych chorób. Doskonale wiemy, że koniec banana trzeba odkroić. Co bardziej zapobiegliwi pozbywają się nawet obu. Ale czy to nie przypadkiem jedna z wielu miejskich legend? Co tak właściwie siedzi w bananie? Czy możemy się zatruć "czarną końcówką"?

więcej na: Tej stroniedodano: 2012-11-19 20:04:34 przez: anonim typ: Biznes
W Portugalii za wizytę w Walk"in płaci się 34 euro, lecz poradnie w Polsce mają być dużo tańsze.

Poradnie low cost mają być dostosowane cenowo do warunków polskiego rynku - piszą "Wiadomości Handlowe".

Grupa Jeronimo Martins, właściciel sieci dyskontów Biedronka, uruchomi w Polsce kliniki medyczne Walk"in. Jak piszą "WH" , przedstawiciel właściciela Biedronki przyznaje, że firma dostrzega duży potencjał w polskim rynku i rozwój nowej sieci może być równie dynamiczny, jak w Portugalii. Do 2015 roku nad Wisłą ma powstać od 30 do 40 takich klinik.

więcej na: Tej stroniedodano: 2012-10-26 13:08:13 przez: anonim typ: Moto
Drżyjcie piraci drogowi. Ford mondeo i ford focus z zewnątrz niczym nie będą się różniły od innych fabrycznych samochodów. Kierowcy nawet nie będą wiedzieć, że zrobiono im zdjęcie podczas przekraczania dozwolonej prędkości. Dowiedzą się tego dopiero wtedy, gdy pocztą otrzymają mandat.

– Planujemy, że samochody z fotorejestratorami pojawią się na drogach na początku listopada, gdy ruch będzie bardzo wzmożony – powiedział Henryk Karwowski, naczelnik Wydziału ds. Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym w Białymstoku.

Fordy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego będą miały inne zadania niż np. policyjne nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami. Policjanci z drogówki nagrywają "dokonania” pirata, zatrzymują i informują o popełnionym wykroczeniu lub przestępstwie. Chwilę po tym, jak złamie prawo, kierowca dowiaduje się, jakiej wysokości mandat i ile punktów karnych dostaje. Jeśli wyrazi taką chęć, może na bieżąco obejrzeć film, w którym jest głównym bohaterem.

Auta ITD nie będą ścigać, a jechać z dozwoloną prędkością i robić zdjęcia zarówno tym, którzy będą je wyprzedzać, jak i tym, którzy będą z naprzeciwka jechać zbyt szybko. Wszystkie fotki zaś drogą radiową będą przesyłane do Centrum ds. Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym w Warszawie. Właściciel samochodu będzie miał do wyboru: przyjąć mandat, wskazać osobę kierującą autem lub odmówić przyjęcia mandatu, co oznacza, że sprawa trafi do sądu.

więcej na: Tej stroniedodano: 2012-10-25 10:44:20 przez: anonim typ: Moto
13 stycznia 2013 r. wejdą bowiem w życie przepisy ustawy o kierujących pojazdami, na mocy których początkujący kierowcy będą objęci ściślejszym nadzorem.

Zostanie wprowadzony dwuletni okres próbny dla osób, które po raz pierwszy otrzymały prawo jazdy kategorii B. I jednym z wymogów będzie oznakowanie auta zielonym listkiem klonu przez pierwszych osiem miesięcy od wydania dokumentu.

więcej na: Tej stroniedodano: 2012-10-16 12:20:14 przez: anonim typ: Kultura
Do‐kumentalista Mi‐chał Marczak przez dwa lata śle‐dził życie kontro‐wersyjnej grupy Fuck for Forest.

więcej na: Tej stroniedodano: 2012-10-14 21:41:20 przez: anonim typ: Rozrywka
Dziś nauczymy was jak być człowiekiem sukcesu, który właśnie zawitał do wielkiego miasta, a drzwi kariery stoją przed nim otworem. Jeśli odniesiecie wrażenie, że porady są trochę w stylu „zastaw się, a postaw się” to… prawdopodobnie macie rację. Życie w centrum świata wymaga poświęceń!

Pochodzenie

Lemingi grasują na terenie całej Warszawy, jednak największa ich część pochodzi z Radomia i Wilanowa. Pojęcie nie odnosi się do kobiet, ponieważ warszawski leming to tak naprawdę kolejna z definicji zniewieścienia, wbrew stanowisku błędnie forsowanemu przez marną prawicową publicystykę.

Praca

Kluczowym spostrzeżeniem jest to, że życie warszawskiego leminga kręci się wokół pracy, on zawsze jest zagoniony i w niedoczasie. Jeśli jednak bliżej przyjrzymy się temu zjawisku, okazuje się, że tak naprawdę każdy leming robi „w czymś związanym z marketingiem”. 80% młodych Warszawiaków robi w marketingu, PR i organizacji eventów, nikt z nich niczego nie produkuje (chyba, że płyty offowych muzyków), ani nawet nie świadczy namacalnych usług. Powoli naprawdę zaczynamy się zastanawiać czy ktoś nie fałszuje wskaźników PKB tego kraju.

więcej na: Tej stronie
<<< Pierwsza  << Poprzednia  Strona: 1 / 17  Następna >>  Ostatnia >>>


[1]234567891011121314151617