Info · News · Tech · Nauka · Biznes · Moto · Historia · Kultura · TV · Film · Dokument · Hobby · Sport · Muzyka · Rozrywka · Ciekawostki · Gry · WTF

dodano: 2012-09-06 12:48:04 przez: anonim kategoria: Czytelnia typ: News
Warszawa, 5 września 2012 r. – Produkcja i import wszystkich tradycyjnych żarówek została zakazana w krajach UE od 1 września.

Przepisy te weszły w życie dlatego,że konwencjonalne żarówki cechują się niską sprawnością energetyczną – zwykle tylko 10 proc. energii dostarczanej do żarówki zmienia się
w widzialne światło.

Po wyprzedaniu pozostałych zapasów żarówek, konsumenci będą musieli wybrać którąś z energooszczędnych alternatyw – np. lampy z diodami elektroluminescencyjnymi (LED), które osiągają sprawność energetyczną do 85 proc.

W porównaniu ze świetlówkami kompaktowymi lampy LED działają pięć razy dłużej, włączają się natychmiast i nie zawierają niebezpiecznych materiałów, takich jak rtęć. Lampy LED są również odporne na wstrząsy i wibracje.

więcej na: Tej stroniedodano: 2012-08-25 19:30:26 przez: anonim kategoria: Czytelnia typ: News
Po tym jak amerykański sąd uznał, iż Samsung podkradał pomysły od koncernu Apple, świat elektroniki użytkowej może się zmienić. Koreański koncern będzie musiał bowiem wprowadzić zmiany do swoich produktów, a każda inna firma będzie musiała bardzo się starać, aby ich urządzenia nie przypominały tych od Apple"a.

więcej na: Tej stroniedodano: 2012-08-25 19:25:36 przez: anonim kategoria: Czytelnia typ: News
Wszystkie osoby ranne od kul pod Empire State Buliding to ofiary policjantów - wynika z pierwszych ustaleń śledczych. Zamachowiec zdołał najprawdopodobniej wystrzelić jedynie pięć pocisków, które zabiły jego współpracownika. Policja odpowiedziała 16 kulami.


więcej na: Tej stronie
<<< Pierwsza  << Poprzednia  Strona: 1 / 5  Następna >>  Ostatnia >>>


[1]2345